Przez lata minione prezentuje dwa główne oblicza: „ŚWIECKIE” (ze świecą szuka prawdy o nas i świecie Bożym), czego świadectwem jest wydana w 2008 roku płyta „Rogalów -Piosenki ku pokrzepieniu serc”, oraz jako, że człowiek nie żyje samym chlebem, oblicze „SAKRALNE”, czego dowodzi płyta z 1996 roku „Muzyka jakiej świat nie widzi”, i dwa fundamentalne albumy, nad którymi pracuje teraz: „Pustynia Błędowska”, oraz „Tajemnica czystego serca”. ZA SIÓDMĄ GÓRĄ czerpie wodę ze studni muzyki repetytywnej, eksperymentalnej, muzyki średniowiecznego chrześcijaństwa, oraz wczesnobarokowej tkając swoiste, pełne tęsknoty struktury, w których dźwięczą polskie pejzaże i duch Tej ziemi.
Czasy są takie jak każdy widzi. Co zatem robić w coraz bardziej cyfrowym i coraz mniej bezpośrednim otoczeniu? Jak kultywować i rozwijać autonomiczne dziedzictwo muzyki metafizycznej w coraz bardziej skomercjalizowanym, rozerwanym i powierzchownym świecie?
Ano trzeba się spotykać. Zatem po latach prób i przywoływania „muzyki jakiej świat nie widzi” nasze obecne modus operandi to granie w Polsce, w miastach, miasteczkach i wioskach, w miejscach obdarzonych akuratną akustyką, najchętniej o proweniencji sakralnej i zabytkowej, gdzie rzadko lub nigdy organizuje się koncerty autorskiej muzyki artystycznej.
We wrześniu 2023 roku zorganizowaliśmy Trasę Wschodnią występując w ciągu 10 dni w 10 miejscach Lubelszczyzny i Podkarpacia (Zamek w Janowcu nad Wisłą/Kazimierz Dolny, Kościół Franciszkanów/Męćmierz, przy wiatraku/Lublin, Sala byłego Teatru Andersena u Dominikanów/ Dorohucza, dawny Młyn/ Szczebrzeszyn, dawna Synagoga/ Stary Dzików, dawna Cerkiew/Siennica Różana, Kościół Wniebowzięcia NMP/ Hrubieszów, Sanktuarium Św. Stanisława Kostki/Modliborzyce, dawna Synagoga). W 2024 zagraliśmy 6 koncertów na Trasie Małopolskiej: na Zamku Mirów, na Pustyni Błędowskiej, na zamku Tenczyn w Rudnie, we Dworze Lanckorona w Lanckoronie, w Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie, oraz w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju.
Skład zespołu:
Wojcek Czerna - głos, organy Hammonda, piano Fendera;
Maurycy Idzikowski - trąbka, wirujące rury
Robert Niziński - klarnet basowy
Franciszek Pieczarka - Farfisa Syntorchestra, flet
Maciej Rodakowski -saksofon tenorowy
Piotr Zabrodzki - organy, perkusjonalia
Marek Ołdak -wibrafon, wirujące rury, perkusjonalia